Mükemmellik Yolu’nda Geleceğe Koşar Adım

23 Aralık 2015

Yıldız Holding’in sürdürülebilir ve geliştirilebilir rekabet üstünlüğü sağlamak amacıyla 2014 yılında başlattığı Mükemmellik Yolu serüveni, büyüyerek devam ediyor.

Dört fabrikayla başlayan Yıldız Mükemmellik Yolu, bu yıl 11 fabrikaya ulaştı. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 3 Eylül’de düzenlenen Yıldız Mükemmellik Yolu toplantısında ödüller sahiplerini buldu.

Kalitede sıfır hata, yalınlık, çeviklik, çevre duyarlılığı, kaynakların verimli kullanımı, sürdürülebilirlik… Uçtan uca tüm sistemlerin birbiriyle konuştuğu bir organizasyon… Ürünün kaynağından rafa, hatta tüketicinin evine girdiği ana kadar tüm süreçlerinin izlenebildiği, süratle aksiyon alınabildiği dinamik bir denetim süreci…

Yıldız Holding’in dijital çağın gereklerini göz önünde tutarak oluşturduğu ‘Yıldız Mükemmellik Yolu’ programının ana hatlarını oluşturan bu özellikler, Ülker Çikolata’ya Avrupa’nın önde gelen yarışması ‘Endüstride Mükemmelik Ödülü’nde Türkiye şampiyonluğu, Türkiye’nin ilk kez temsil edildiği Avrupa finallerinde ise üçüncülük getirdi.

Geçtiğimiz yıl pilot olarak seçilen dört fabrikayla başlatılan program, bugün 11 fabrikada başarıyla uygulanıyor ve Yıldız Holding çatısı altındaki bütün birimleri, tüm çalışanlarının katılımıyla hızla operasyonel mükemmelliğe taşıyor.

Başladığı andan itibaren süratle bir ‘iş yapma biçimi’ haline gelen ve kurum kültürü olarak benimsenen Yıldız Mükemmellik Yolu programının gelenekselleşen toplantısında, programı uygulamak için birbiriyle yarışan Yıldız Holding şirketlerinin en başarılı olanları ödüllendirildi. Toplantının önemli konukları, Almanya Enformasyon Teknolojileri Başkanı Prof. August Wilhelm Scheer, The Naturel Step International Başkanı Dr. Göran Carstedt ve Akın Öngör’dü. Konuklar,  deneyimlerini toplantıya katılan Ylıdız Holding yöneticileri ve çalışanlarıyla paylaştı.